Парящі натяжні стелі

Парящі натяжні стелі

Свою назву “паряща”, ці моделі натяжних стель отримали, із-за візуального сприйняття. При погляді на таке неї, здається, що воно парить в повітрі, не чого не торкаючись. Освітлення по контуру, додає легкості та краде площину візуально.

Особливості конструкції парящіх стель

Для установки, в таких стелях, застосовують спеціальний каркас, який дозволяє встановити підсвічування по периметру композиції. Зазвичай, для цього, використовується світлодіодна система освітлення.

Для оформлення кутових частин, застосовують спеціальні сполучні профілі. Сам настановний багет, на якому кріпиться плівка або тканина, теж має спеціальну форму.

Парящі натяжні стелі, можуть бути виготовлені як з текстильного полотна, так і з ПВХ плівки. У обох випадках, та частина покриття, яка примикає до кріплення, обов’язково має бути непрозорою. Ця вимога передбачена для того, щоб частини підвісної системи, до яких кріпиться покриття, залишалися непомітними.

Композиції з таким візуальним ефектом, можна спорудити не лише в одному рівні. Можна створити й багатоярусну конструкцію. Прекрасно виглядають, що складаються з декількох різних матеріалів, багаторівневі композиції.

Часто, в якості другого або третього ярусу, використовують панелі з інших матеріалів – полікарбонату, скловолокна або металу. Вони фіксуються на приховані кріплення, створюючи відчуття, що кожен рівень висить в повітрі сам по собі, не торкаючись основи. Підсвічування в цих випадках, використовується в усіх ярусах.

Особливості підсвічування

Підсвічування теж встановлюється не зовсім звичайним способом. Річ у тому, що стандартні типи її установки, тут використати не вийде – вона тільки освітить усі частини кріплення, які не повинно бути видно.

Краще за все, для таких рішень, підходять світлодіодні системи. Вони не виділяють багато тепла, і можуть бути змонтовані в самих невеликих нішах. Головною перевагою світлодіодів, завжди буде їх невеликий розмір. Єдине, про що варто потурбуватися – місце, для розташування блоку управління.

Це блок, необхідно встановити так, щоб до нього був постійний доступ, і водночас він не виявився на видноті. Усі складові електропроводки, теж необхідно розташувати так, щоб основне живлення поступало до блоку управління, а від нього, відходили дроти для інших складових системи.

Для установки підсвічуючих елементів, необхідно застосувати спеціальну технологію. Її суть, полягає у використанні спеціальної напівпрозорої заглушки, яка приховує елементи каркаса, і створює той самий ефект покриття, що висить в повітрі.

Без установки цього елементу конструкції, уся система буде простою стелею, яка підсвічується світлодіодною стрічкою. Необхідно відчуття отримати не вдасться.

Етапи монтажу

Порядок установки подібних конструкцій, теж дещо відрізнятиметься від стандартного натягнення плівки або тканини.

Першою завжди буде підготовка поверхні перекриття, на якому згодом все монтуватиметься. Тут відмінностей немає.

Другою по рахунку операцією, стане створення креслення і розмітка під кріплення. Креслення створювати необов’язково, проте, якщо в композиції буде декілька рівнів, або вона складатиметься з окремих елементів, таку схему краще зробити.

На третьому кроці, кріпляться усі елементи кріплення. Не лише для першого рівня, але, і для інших, якщо після, вони сховаються за площиною першого ярусу.

Наступною операцією, буде не натягування плівки або тканини, як можна було подумати, а монтаж усіх складових підсвічування. Пізніше, змонтувати їх буде украй скрутно. Коли вони будуть встановлені, натягається саме полотно.

Завершує роботу, монтаж додаткового освітлення, врізних світильників, і декоративних заглушок. Також, на цьому етапі, встановлюються елементи декору, що залишилися.