Уперше система “Тіньові стелі” з’явилася в Європи, звідки й прийшов тренд тіньового розриву між стелею і стіною. Застосування тіньового проміжку головним чином покликане розмежувати кольори стелі та стін, розв’язати проблему кольорових стель. (кант або заглушка в натяжних стелях при стандартному кріпленні дуже часто не збігатися за кольором при замовленні кольорових стель.)
Враховуючи, що ПВХ полотно може бути легко пошкоджене, переклеювання шпалер і перефарбовування стін є певним ризиком для стельової поверхні та накладає на ці процеси додаткові складнощі. Тіньовий проміжок дозволяє забути про цю проблему і з легкістю оновлювати покриття стін без ризику для стелі. Тіньова стеля з ПВХ полотном працює спільно з гарпунною системою.
Монтаж відбувається за допомогою нагрівального устаткування – теплової газової гармати. Для створення ідеальної візуальної картини, тіньовий проміжок повинен мати чітку, правильну геометрію. Для цього необхідною умовою є жорсткість профілю. Такий профіль не схильний до деформації нерівностями стін, тим самим він виключає їх вплив на тіньовий проміжок. Це особливо відчутно і важливо для стін, які оброблені рельєфними елементами(опуклості на плитці, венеціанський тиньк і ін.).