Натяжні стелі як оригінальний елемент декору

Натяжні стелі як оригінальний елемент декору

За усю історію стеля зазнала величезні зміни. Досить згадати лише ті, які сталися на нашій пам’яті! Ще тільки декілька десятиліть тому в моді були прості білі, від яких вимагалося лише бути рівними та однотонними. Це вимагало постійних ремонтів, в процесі яких стеля фарбувалася або білилася. Трохи пізніше усі раптом почали прикрашати їх. Часто доходило до такого, що зі звичайних шпалер для стін вирізувалися фігури або орнаменти та наклеювалися на стелю. Виходило щось, що самовпевнено претендує на палацову ліпнину.

Таким декором споживач не задовольнився. З’явилися стелі з гіпсокартону, що дозволяє створювати найсміливіші, навіть багаторівневі та багатоколірні стельові композиції. І лише коли що бажають проявити себе в отакому домашньому дизайні заспокоїлися, почався пошук ідеального рішення, від якого потрібно красу, широкі можливості для дизайну, простота в обслуговуванні та установці.

І тут на арену виходять натяжні стелі. Зроблені з ПВХ-пластика, вони є дуже гігієнічними, відштовхують від себе пил, здатні приховувати нерівності та інша недосконалість конструкції та комунікації, якщо такі є. Ще одно чудова перевага – водонепроникність, тобто і здатність утримувати воду у разі технічної аварії або при затопленні вас сусідами згори. Така стеля врятує усю вашу квартиру(стіни, підлога, меблі) від неминучої загибелі від води.

Також натяжні стелі порадують любителів сміливих експериментів. Адже їх колірна палітра, по суті, нескінченна, ви можете підібрати необхідний вам щонайтонший відтінок. Вони бувають як однорівневими, так і багаторівневими, глянсовими та матовими. Нарешті, ви можете оформити багаторівневу стелю контрастними кольорами, що дуже виграшно виглядає в готовій кімнаті. Користуються популярністю ті, що також імітують небо: як денне – з хмарками, так і нічне – із зірками з оптоволокна.

Перейдемо до способів монтажу. Не варто боятися: установка займе лише декілька годин і практично не залишить у вашій квартирі слідів – пилу або сміття. Вам не доведеться хвилюватися за спокій домочадців і своє майно. Розрізняють два основні види такого монтажу : клиновий і гарпунний.

Перший – і найпростіший – клиновий спосіб. Він дозволяє уникнути розрізів, і встановити стельове полотно відразу цілком. Так, для цього встановлюють каркас по периметру кімнати. Як правило, відстань між власне стелею і натяжним полотном складає не менше 3 см Але воно може бути та великим. Це залежить від типу освітлювальних приладів, вбудованих в стелю. Далі краї полотна розігріваються до 60 градусів і затискаються спеціальним клином. Зайві краї обрізуються, зрізи маскуються за допомогою спеціальної стрічки. Такий спосіб зараз майже не використовується і його цілком можна назвати застарілим.

Як би просто усе це не звучало, вам все ж краще звернутися до класифікованих фахівців: вони зможуть зробити все досконало. До речі, при необхідності таку конструкцію можна буде зняти та перемістити до іншої кімнати.

Другий спосіб – гарпунний. Він дещо складніший. По периметру встановлюють жорстку конструкцію, забезпечену крюками, що нагадують гарпун. Полотно, яке менше на 6-8 відсотків площі кімнати, чіпляють за один кут жорсткої конструкції та при нагріванні розтягують на усю конструкцію. Температура повітря при цьому досягає 70 градусів. Слід дотримуватися техніки безпеки при роботі з нагрівальними приладами та при знаходженні в кімнаті з високою температурою. Такий спосіб установки забезпечує щільне з’єднання зі стінами. Надалі така стеля буде нетранспортабельна. При гарпунному способі установки необхідно максимально точно зняти розміри, адже щонайменший прорахунок обійдеться дуже дорого. На підготовчому етапі робіт, окрім зняття розмірів, не забувайте враховувати інші елементи: світильники, їх кількість, електричну проводку та інше.

Є у натяжних стель і недоліки: вони досить легко ушкоджуються гострими або твердими предметами. Це може викликати ряд незручностей як при установці, так і при подальшому використанні. Також у вас можуть виникнути деякі складнощі при необхідності отримати доступ до безпосередньо стельового перекриття. Краще не ризикувати збереженням вашої натяжної стелі та звернутися до фахівця.

Так, при правильній установці та виборі якісного матеріалу для вашої натяжної стелі, він послужить вам довго, тішачи око своєю оригінальною красою. Вони дають вам масу можливостей для польоту фантазії при оформленні квартири, так що будьте обережні та уважні, і ви зможете милуватися вашим створенням декілька десятиліть.