5 марних побоювань з приводу натяжної стелі на кухні

5 марних побоювань з приводу натяжної стелі на кухні

Ви вважаєте, що натяжна стеля на кухні встановлювати недоцільно? І ви не самотні у своєму переконанні: так думають багато людей. І вибирають вирівнювання, білення, забарвлення або гіпсокартон. Спробуємо разом розібратися чи варто побоюватися натяжних стель на кухні!

Але річ у тому, що практично усі побоювання замовників, що стосуються застосування ПВХ-полотен для обробки кухонної стелі, безпідставні. Цей спосіб можна і треба розглядати в якості найбільш раціонального. Розглянемо основні сумніви, які висловлюють люди з приводу натяжних стель для кухні.

Побоювання №1: Для приміщень з високою температурою така обробка не підходить

Натяжна стеля на кухні

Багато людей бояться зіштовхнути з провисанням полотна в результаті частих перепадів температур, які трапляються в приміщеннях, де готують їжу. По завіренню фахівців, це виключено. Повітря в процесі приготування блюд нагрівається переважно поблизу газових або електричних конфорок і до встановлених у верхній частині кімнати полотен доходять вже захололі потоки.

Побоювання №2: На повітронепроникній плівці може з’явитися пліснява

В кухні високий рівень вологості, і це наводить деяких людей на думку, що без руху повітря крізь ПВХ-полотно воно може покритися пліснявими грибками. Але і це побоювання розсіюють фахівці.

Плівка – матеріал досить тонкий, і він реагує на зміни температури практично миттєво. Тому конденсат на нім не з’являється. До того ж на кухні має бути вентиляція, яка також розв’язувати проблему. До речі, білений і гіпсокартонний стелі в набагато більшому ступені схильні до утворення на них плісняві.

Побоювання №3: Безліч вбудованих або накладних світильників можуть оплавити натяжне полотно

Якщо натяжну стелю на кухні встановлюватимуть досвідчені монтажники, цього не станеться. Велике значення має також правильний вибір освітлювальних приладів. Максимальна потужність не повинна перевищувати 35 Вт. Кращий варіант – це світлодіодні споти, які не нагріваються до високих температур і, відповідно, не можуть розплавити плівку.

Побоювання №4: На кухні натяжне полотно швидко покриється кіптявою і жиром

Це абсолютно безпідставне твердження. Насправді ПВХ-плівка легко і швидко очищається від пилу і забруднень. Взагалі кращими натяжними стелями для кухні вважаються ПВХ-полотна з глянсовим ефектом. За ними найлегше доглядати. Для цього можна використати звичайні засоби, якими очищають скла і дзеркала. Підійде також мильна вода.

Побоювання №5: На кухні високий ризик ушкодження стелі гострими предметами

Натяжна стеля на кухні

Так, дійсно, плівку можна випадково порізати. Але навіть в кімнаті, де готують їжу, ножі та вилки ніхто не підкидає. Тому такі ушкодження маловірогідні, проте обережність проявляти доведеться. Що стосується горезвісних пробок від шампанського, що стріляють в стелю, то натяжному ПВХ-полотну вони не страшні.

Переваги установки натяжної стелі на кухні

На користь вибору цього способу обробки говорить те, що за допомогою ПВХ-полотен можна :

  • сховати елементи комунікацій і балки під ідеально рівною поверхнею;
  • розділити велике приміщення на функціональні зони, встановивши багаторівневі або різноколірні стелі;
  • реалізувати оригінальні ідеї інтер’єрного і світлового дизайну.

Плюсом вважається також те, що натяжна стеля не вимагає попереднього вирівнювання і шпаклювання поверхні. Тобто монтажні роботи не пов’язані з утворенням великої кількості будівельного бруду.

Залишилося згадати про головну перевагу натяжних ПВХ-стель. Вони здатні утримувати потоки води, що поступають з верхніх поверхів. Це допомагає попередити у разі затоплення псування меблів, а також стінних і підлогових покриттів. Тонка плівка не розірветься навіть при дії 100 л води на 1 кв. м.