Коли здійснюється ремонт, дуже багато хто схиляється до того, щоб у якості обробки стелі, вибрати натяжну тканину або плівку. У такого варіанту є маса безперечних переваг, але, спочатку, їх треба правильно підібрати під свій інтер’єр. Коли підбираються натяжні стелі, важливе значення мають види матеріалів, з яких вони можуть бути виготовлені.
ПВХ плівка для натяжних стель
Стеля з ПВХ плівки буде менш дорогою, чим виконаний з тканини. У нього є як плюси, так і не найкращі якості, знати про яких треба обов’язково.
Переваги ПВХ плівки
Така стеля не боїться дії води. Якщо сусіди згори, піднесуть вам сюрприз у вигляді потопу, квартира не постраждає, оскільки уся вода, збереться у великий пухир, утворений плівковим покриттям і нікуди не подінеться.
Такі покриття дуже просто чистити та мити. Досить простої води, а якщо вона із забрудненням, що з’явилося, не впорається, застосовується мийний засіб для посуду, або рідкий розчин води з милом.
Можливі декілька варіантів виготовлення таких покриттів – від матових, до глянсових. Кожен різновид може бути підібраний за кольором або виконаний із застосуванням фотодруку. Це дозволить перенести на поверхню стельового покриття будь-яке зображення, яке вам сподобалося.
Глянсові плівки, зорово збільшать висоту приміщення, в якому вони натягнуті. Можна замовити не просто глянсову поверхню, а скажемо, чорний глянець – в нім буде видно дзеркально відбитий простір, який знаходиться під ним. Правда, доведеться врахувати, що й усі люди, що
Міцність. Це – ще один важливий момент. У якихось ситуаціях, плівка поведеться краще, ніж тканина. На розтягування, плівка витримає велике навантаження, але, до механічних ушкоджень вона абсолютно не стійка. Досить неакуратно зачепити її шафою, що переставляється, або зачепити чимось гострим, як на поверхні з’являється дірка.знаходяться в кімнаті, теж відбиватимуться.
Недоліки ПВХ плівки
Для плівок дуже важлива температура, при якій вони експлуатуватимуться. При мінусових значеннях температури, плівки можуть порепатися або розтягнутися. Еластичність буде втрачена.
Про невисоку стійкість до механічних дій вже було сказано. Хоча, величезне навантаження при натягненні, плівка переносить відмінно.
Найістотнішим їх недоліком, буде неможливість отримати полотно, більш як два метри шириною. Уся розмірність полотен, які будуть більше вказаної величини, має тонкий зварний шов. Він практично непомітний на якісно виготовлених стелях, але, все ж він є присутнім.
Текстильні покриття для натяжних стель
Такі стелі ще часто називають безшовними. У цьому криється їх основна перевага, але, про все за порядком.
Достойність текстильних покриттів
Ширина полотна, яке не матиме ніяких швів, може досягати п’яти метрів. Це – перевага безперечне і незамінне.
Другою позитивною якістю текстильних або тканинних покриттів, буде можливість перефарбувати стелю, коли його колір вам набридне, або на нім з’являться незмивні забруднення. Це важливо, оскільки текстильні стелі гірше їм протистоять.
Текстиль, оброблений спеціальними просоченнями, без жодних проблем переносить мінусові значення температур. Це дозволяє, змонтувати текстильні стелі, скажімо, на дачі, де немає постійного опалювання і температура в приміщенні може опуститися дуже значно.
Можна замовити спеціальний тип таких покриттів, що повністю поглинає шум. Вони мають назву “Акустичні потоки”. Про переваги подібних рішень говорить немає нужди.
Для варіантів інтер’єру, з оформлення у традиційному стилі або близькому до класики, текстильні покриття підійдуть якнайкраще – вони в точності імітують потиньковані поверхні, роблячи стелю практично невідмітним від звичайного.
Мінуси текстильних покриттів
Великим вибором в кольорах і фактурах, тканина похвалитися не може. Глянець взагалі недоступний у випадку з текстильними поверхнями.
Фактура буде завжди трохи шорсткою. Для когось, цей момент буде позитивною їх стороною, оскільки поверхня трохи бархатиста на вигляд.
Складні конструкції на стельовій поверхні, які можна створити, використовуючи ПВХ плівки, в цьому варіанті виконання спорудити вже не вийде. Тканина не настільки пластична.
Найважливішим же недоліком стель з поліефірної тканини, буде їх ціна. Вона значно вища, ніж у виготовлених з плівки покриттів.
Основні характеристики матеріалів з яких виготовляють натяжні стелі
Окрім зовнішнього вигляду, особливостей, пов’язаних з установкою і дизайном, є і вимоги до покриттів, які пред’являються в процесі експлуатації. Значить, треба вивчити й технічні характеристики, які мають натяжні стелі, включаючи усі можливі типи та види.
ПВХ
- Матеріал виготовлення – полівінілхлорид
- Щільність матеріалу – до 230 грамів на квадратний метр
- Розтягування – більше, ніж у два рази
- Максимальний тиск, який витримає плівка, – до 100 кілограмів на квадратний метр Температура експлуатації від – 5 до +50 градусів
- Водонепроникна і паронепроникна
- Не підтримує горіння
Полиэфирная тканина
- Виготовляється з поліестеру з просоченням поліуретаном
- Щільність тканини – до 240 грамів на квадратний метр
- Розтягується менше, ніж в півтора раза
- Не підтримує горіння
- Паропроникна
- Морозостійка
- Можна експлуатувати при температурах від – 50 до +100 градусів
- Чинить опір дії води, але, при цьому, водопроникна
Усе це, необхідно враховувати, коли підбиратиметься матеріал виготовлення вашої стелі. Природно, умови, в яких він використовуватиметься, мають бути враховані.
Укладення
Хоч це і додає складнощів, але, доведеться здійснювати свій вибір з урахуванням усіх нюансів. Неправильний вибір матеріалу може сильно скоротити термін його служби.
Види матеріалів, з яких робляться натяжні стелі, мають не меншу важливість, ніж те, як вони виглядають.