Відгуки про натяжні стелі – переваги та недоліки

Відгуки про натяжні стелі – переваги та недоліки

Натяжні стелі – це дуже вишуканий варіант оформлення кімнати зі своїми безперечними перевагами, але який, проте, має певні недоліки. З подібними проблемами вже зіткнулися ті, хто мав задоволення поставити їх у себе удома. Перш ніж зважиться на установку натяжних конструкцій необхідно все добре зважити, тому що в цій справі помилки можуть занадто дорого коштувати.

Переваги натяжних стель

Відразу не віритимемо консультантові фірми, що розхвалює свій товар, а дізнаємося, що говорять про цю новинку люди та дізнаємося з перших вуст, які є недоліки та проблеми у натяжних стель. Не можна почати говорити про мінуси виробу, не згадавши про безперечні плюси. Ми зараз не описуватимемо і не розхвалюватимемо дизайнерські переваги таких інтер’єрних елементів, а приведемо основні функціональні переваги натяжних ПВХ-стель :

  1. Натяжна конструкція забезпечує абсолютно рівну поверхню, чого ніяк не можна добитися, скільки ні тинькар або шпаклюй стелю.
  2. Стелі вологостійкі, а у разі потопу полотно можна тимчасово демонтувати, видалити воду, просушити базову поверхню.
  3. Витримують навантаження до 100 кг, так що у разі затоплення згори уся вода скупчиться в стелі.
  4. Стеля з ПВХ не вимагає додаткового відходу впродовж усього терміну служби, а він в принципі не обмежений. Його досить іноді мити теплою мильною водою.
  5. Плівка ПВХ стійка до самозаймань, має високий рівень термоізоляції та стійка до пилу і не вбирає неприємні запахи.
  6. Після установки не потрібно виконувати особливі обробні роботи.
  7. Легко демонтувати й встановити повторно.

Тканинні стелі вирізуються з цілісного шматка тканини й називаються безшовними, тоді як ми дізналися, що вінілові стелі зварюються зі смуг і не виключено, що будуть злегка помітні шви. Тканинні натяжні стелі встановлюються без використання теплової гармати, тому не постраждають меблі та обробні матеріали від підвищення температури до 70°C. Тканинне полотно випускається у величезних рулонах, що досягають 5 м завширшки. Тому викрійку можна зробити різній конфігурації.

Відгуки про натяжні стелі

Велика перевага тканинного полотна – воно дозволяє стелі “дихати”. Сітчастий шар з полімерним просоченням не затримує рух повітря крізь тканину, навіть якщо розташувати вентиляційний отвір в просторі між бетонною стелею і натяжним, вентилюванню приміщення це не пошкодить. Ця якість важлива для тих людей, які побоюються, що з установкою плівки в приміщення поступатиме менше повітря. Проте, думка про те, що бетонні стелі дихають, помилкове. Бетон за визначенням не пропускає повітря, а необхідна для дихання кількість кисню поступає в приміщення через щілини та проміжки у вікнах, із-за постійного відкривання-закривання дверей. Так що стеля ніякої ролі в повітрообміні не грає.

Но, несмотря на все достоинства, не скрыть некоторые недостатки.

З якими проблемами стикаються власники натяжних стель?

  1. Температурний чинник

Не можна застосовувати вінілові натяжні системи в приміщеннях зі зниженою температурою, менше 5°C вони вже не виносять. Матеріал досить ніжний і легко уразимо для механічних ушкоджень. Якщо стеля глянсова або темного забарвлення, то буде видимий зварний шов. При нагріві з’являється неприємний запах, про який ми ще поговоримо детальніше. У якісних моделях він вивітрюється за декілька годин, але якщо попадеться контрафактна продукція, то смердіти він буде дуже довгий і краще від нього зовсім позбавитися – такі підробки можуть завдати шкоди здоров’ю.

Вінілові системи не переносять лампи розжарювання понад 60 Вт, тому необхідно ставити енергозбережні лампи. Дуже часто на натяжній стелі виникають жовті ореоли(прогорання полотна) із-за неправильно вибраного освітлення. Значить, у вас встановлені лампи високої потужності й при цьому дуже близько до полотна.

  1. Чинник вологості. Торкається натяжних стель на тканинній основі.

Не рекомендується встановлювати тканинні натяжні конструкції там, де постійна підвищена вологість, наприклад у ванні. За тканинними стелями потрібний складний відхід внаслідок фактурності тканини, до речі, якщо вас затоплять сусіди, воду така стеля не утримає, хоча є дорогі моделі, здатні на це. А після потопу на полотні утворюються розлучення, які очистити буде украй складно, та і повторний монтаж після демонтажу не рекомендується.

  1. Запах. Якість матеріалу і його вплив на здоров’ї людей

Тканинні стелі найбільш безпечний матеріал для виготовлення стель з точки зору впливу на здоров’я. Результат безпосереднього контактування людини з контрафактними натяжними стелями помітний практично відразу. Можливе виникнення алергічних реакцій або отруєнь токсичними речовинами, які виділяються в повітря, причому ви навіть зможете не зрозуміти від чого вас так “штормить”. Через декілька тижнів мешканці почнуть помічати, що вони стали занадто швидко стомлюватися, з’являється слабкість, втома, сонливість і погане самопочуття в цілому. Якщо є після установки стель неприємний запах у квартирі, то від них краще відмовитися.

Уся справа у фенолі, який міститься в обов’язковому порядку в полівінілхлориді. Дійсно, фенол шкідливий для здоров’я, але в певній концентрації та у вільній леткій формі, але не у складі яких-небудь хімічних сполук. Матеріал для натяжних стель містить фенол в стабільному з’єднанні, з якого з часом не вивільняється фенольна група. Концентрація цієї речовини строго регламентована європейськими стандартами якості.

Відгуки про натяжні стелі
  1. Вентиляція

Парниковий ефект і зростання плісняви між плівкою і базовою стелею – це те, що турбує хазяїв квартир. Проте, як ми вже згадували вище, сама стеля у вентилюванні приміщення ролі не грає. При поганій вентиляції в приміщенні навіть звичайна бетонна стеля відволожуватиметься, збиратиме конденсат від пари або газу.

Ось це основні проблеми, з якими стикаються, люди, що вже мають натяжну стелю. Ми будемо вдячні за будь-які ваші відгуки про стелі. Вони зможуть допомогти іншим людям уникнути помилок.