Гіпсокартон або натяжна стеля – що вибрати?

Гіпсокартон або натяжна стеля – що вибрати?

Найчастіше саме стан стелі примушує замислитися про ремонт, а значить – порівнювати та вибирати між пропонованими варіантами, гіпсокартон або натяжна стеля. Стелі з тріщинами, швами між плитами, нерівностями простіше і надійніше закрити, ніж вирівнювати традиційними методами, які вимагають високої кваліфікації виконавця, а також немало витрат як праці, так і часу, але результат, повірте, того не коштуватиме, і через рік-два доведеться вирішувати ті ж проблеми.

Якщо ви вирішили зробити відмінний від інших, оригінальний дизайн, то доведеться вибирати, що краще – натяжна стеля або гіпсокартон. Наші коментарі вам в цьому допоможуть.

Трохи про натяжні стелі

Гіпсокартон або натяжна стеля - що вибрати?

Що стали хітом в обробці інтер’єрів останніми роками, натяжні стелі доводилося бачити кожному. Привабливі яскравістю і різноманіттям, натяжні стелі мають довгий перелік переваг:

 • приховують усі нерівності та огріхи;
 • недовгий термін виконання робіт – від 2-х днів;
 • невичерпні можливості дизайнерських рішень;
 • не бояться води;
 • не притягують і не збирають пилу;
 • пожежобезпечні – не горять і не підтримують горіння;
 • не вимагають підфарбовування, підмазування;
 • ідеальні навіть для приміщень найменшої площі;
 • термін служби обчислюється десятиліттями.

Технологія пристрою така: по периметру кімнати під стелею що існує роблять каркас, до якого прикріпляється спеціальна натягнута плівка.

Стелю можна виконати в декілька ярусів, виготовивши каркаси будь-якої бажаної, найхимернішої форми, і заповнивши їх плівками різних відтінків, навіть контрастних.

Плівка вибирається замовником – напівпрозора, глянсова, матова, тканинна. Підсвічування стелі також грає чималу роль. Вдалі поєднання форм, кольорів стелі та підсвічування створюють несподівані, іноді казкові ефекти. Розкішно виглядає друк на плівці зображень будь-якої тематики, з підсвічуванням це перетворюється на чаклунство.

Звичайно, будь-який вид обробки, навіть натяжна стеля має свої мінуси. До них відносяться обмеження світильників по потужності із-за теплового впливу, а також не найнижча вартість.

Щоб визначитися, яка стеля краща – натяжний або з гіпсокартону, слід досконально вивчити обидва варіанти, адже ремонт вимагає вкладення коштів і робиться надовго. Неспішно, зваживши усі аргументи на користь того або іншого матеріалу, виберіть свій варіант.

Про якості гіпсокартонних стель

Гіпсокартон або натяжна стеля - що вибрати?

Виконувані на віднесенні від існуючих, нові стелі кріпляться до каркаса з оцинкованих профілів. Профілі розміщують по усій площі з кроком 400-600 мм в обох напрямах. До профілів кріплять листи гіпсокартону, підрізуючи під найхимерніші форми каркаса.

Гіпсокартонні листи завтовшки 9,5 мм можна придбати з потрібними вам властивостями – звичайні, вологостійкі або з вогнезахисними властивостями. Після монтажу листи злегка шпаклюють, місця з’єднання листів вирівнюють сіточкою і шпаклюванням. Готові поверхні ґрунтують і забарвлюють, підбираючи кольори й відтінки.

Достоїнства цього виду обробки наступні:

 • швидкість пристрою;
 • можливість використати цікаві рішення;
 • отримана поверхня буде ідеально рівною;
 • площа покриття може бути будь-якою;
 • служать достатньо довго;
 • у разі запиленої можна освіжити промиванням.

Використовуючи спеціальні підвіси, листи гіпсокартону можна також закріплювати, створюючи багатосхідчасті конструкції. Прокладаючи між новими й старим стелями електрокабелі освітлення, підбирають цікаві стельові лампи і їх розташування, створюючи ефектні варіанти освітлення.

До недоліків цього виду стель можна віднести необхідність в шпаклюванні, ґрунтовці й забарвленні, що збільшує терміни виконання робіт, а також категоричне заперечення сильного замочування – їх можна помити, вони спокійно перенесуть вологе середовище, але заливати водою не можна.

Якщо ви досі не визначилися, що краще – натяжна стеля або гіпсокартон, спробуйте подивитися ще раз фото, відчуйте, що вас більше вразить, що вам ближче.

Кожен з видів стель хороший по-своєму, але натяжний прийнятніше по терміну експлуатації й не вимагає додаткових робіт – шпаклювання, забарвлення.