Натяжні стелі – екологічність та шкода здоров’ю. Міфи та реальність.

Натяжні стелі – екологічність та шкода здоров’ю. Міфи та реальність.

Натяжні покриття стали використовуватися при оформленні приміщень порівняно недавно, але, попри це, встигли завоювати величезну популярність. При цьому, багатьох цікавить питання безпеки таких конструкцій. Тому, далі спробуємо розібратися, чи можуть вони завдати шкоди здоров’ю і які натяжні стелі самі екологічні.

Чи дійсно вони шкідливі

Існує безліч міфів, пов’язаних зі змістом в натяжних покриттях самих різних шкідливих для здоров’я речовин. Проте, дійсно небезпечних компонентів у виробах, зроблених з дотриманням усіх вимог не міститься. Тому, усі подальші міркування будуватимуться, виходячи з цього.

Варто відразу обмовитися, що деякі хімічні сполуки, використані при виробництві певних видів полотна можуть завдавати шкоди здоров’ю, якщо матеріал нагрівати до високої температури. Проте, така висока температура утворюється тільки при дії на полотно відкритого вогню, що у звичайному приміщенні означає пожежу, сам по собі що є загрозою життя.

ПВХ плівка

Саме цей вид покриттів став причиною виникнення найбільшої кількості питань, пов’язаних з екологічністю. Річ у тому, що неякісні плівки містять досить багато шкідливих компонентів, які виділяються в процесі експлуатації стелі. Ознакою неякісної продукції може стати різкий хімічний запах, що не вивітрюється довгий час.

Натяжні стелі - екологічність та шкода здоров'ю

Уникнути негативної дії таких матеріалів на вас і членів вашої сім’ї допоможе проста рада: не придбавайте стелі у невідомих фірм і завжди вимагайте документи що підтверджують якість вибраного полотна. Якщо вам відмовляють в наданні подібної документації, сміливо покидайте цю компанію і спрямовуйтеся в іншу. Вибір фірм, що пропонують вироби такого плану дуже великий і ви без зусиль знайдете альтернативний варіант.

З урахуванням цього, можна з упевненістю сказати, що ПВХ плівки завдадуть вам не більше шкоди. Чим використовувані в побуті предмети та усі ваші побоювання безпідставні.

Текстильне полотно

Такі стелі ще називають “тканинними”. З одного боку, ця вірна назва, а з іншою, безпосередньо з тканиною у них не надто багато загального. Матеріал, який використовується для натягування, виготовляється з полімерних волокон і просочується спеціальними складами й зовні має схожу з тканиною фактуру. Тому, полотно такого типу заведено називати “текстильним”.

Натяжні стелі - екологічність та шкода здоров'ю

Проте, саме ці натяжні стелі найбільш екологічні. Вони зроблені з двох основних речовин: поліестеру і поліуретану. З поліестеру виготовляють волокно, а поліуретан використовується для просочення матеріалу. Комбінація цих двох компонентів і надає покриттю його унікальні властивості.

Важливо: волокно, з якого робляться подібні стелі, застосовується не менш широко, чим ПВХ – з нього шиють одяг, його застосовують при виробництві взуття і навіть виготовляють дитячі костюми для прогулянок.

Проте, дарма що схожість основних характеристик текстилю з ПВХ плівками, більшу, ніж у плівок екологічність цьому типу покриттів надає його властивість пропускати повітря і спеціальні антимікробні просочення.

Сертифікати

Основними документами, які будуть підтвердженням безпеки вибраного покриття стануть декілька сертифікатів : пожежної відповідності, міжнародний ISO 9001, що підтверджує відповідність нормам якості та санітарно епідеміологічний, такий, що підтверджує відповідність хімічного складу матеріалу усім необхідним вимогам.